Menu
Hľadať

Dr. W. K. Hofmann

 

Produkty pre použitie v kozmetickom salóne

 Už pred mnoho rokmi zdomácnelo meno Dr. W. K. Hofmann vo svetoznámom programe špeciálnych výrobkov pre kozmetické ošetrenie v salóne, s niektorými doprovodnými preparátmi pre domácu starostlivosť. Časť výrobkov bola koncipovaná špeciálne pre použitie s prístrojmi.

Séria ampúl pre iontoforézu - IONTOCUTIN

Rada ampúl Iontocutin bola vyvinutá špeciálne pre iontoforézu. Vodou riedené účinné roztoky v ampuliach obsahujú ióny, elektricky nabité častice, ktoré sa dostávajú do pokožky pomocou jednosmerného prúdu, kde potom rozvíjajú celú svoju účinnosť. Manuálne použitie Iontocutinu je tiež možné, avšak nie je tak efektívne. Ampule teda môžu byť používané v kozmetickom salóne aj doma. Pri ošetrení v salóne sa ampulky používajú pred manuálnou masážou.

Séria Iontocutin zahŕňa výrobky pre všetky bežné kozmetické problémy. Pretože sú tu k dispozícii účinné látky v koncentrovanej forme a bez použitia nosných systémov (ako sú napr. rôzne emulzie), je možnené obzvlášť intenzívne a cielené ošetrenie, predovšetkým za použitia iontoforézy.

V súčastnosti nahradila väčšiu časť série Intocutin široká paleta koncentrátov účinných látok Multipulle v praktickom balení.

Iontocutin – pre ošetrenie jaziev

Jazvy môžu predstavovať veľkú psychickú záťaž pre človeka, predovšetkým ak sa nachádzajú na exponovaných miestach tela. V extrémnych prípadoch môže poškodená elasticita zjazvených  tkanív viesť až k sťaženej pohyblivosti. Cieľom kozmetického ošetrenia jaziev po operáciách, úrazoch a akné je hydratácia zjazveného tkaniva. Týmto sa dá často dosiahnuť značné optické vylepšenie a zvýšenie elasticity. Predpokladom úspechu sú ošetrenia v kúrach. Trvanie kúry závisí od toho, ako stará je jazva, pričom ošetrenie môže začať až po kompletnom zahojení jazvy.

V každom prípade sa doporučuje kombinované použitie ampúl Iontocutin N a Iontocutin N krému. Efektívne je prevádzať dve ošetrenia týždenne v salóne a na domácu starostlivosť Iontocutin N krém.

Iontocutin N (ampule)

Používa sa v kúrových ošetreniach v kozmetickom salóne na jazvy po operáciách, úrazoch a akné. Iontocutin N je ideálne aplikovať iontoforézou za použitia maloplošnej elektródy. Pri ručnej aplikácii Iontocutinu N sa na zvýšenie účinku môže použiť aktívna maska alebo HT maska.

Iontocutin N – Creme

Je mierne mastnejšia emulzia s Chondroitinsulfátom, Mucopolysacharidmi a Panthenolom. Podporuje ošetrenie jaziev pri kúrach v salóne i doma.

 

Séria F – špeciálne výrobky pre ošetrenie kefkami

Ošetrenie kefkami, ale i mokré a suché brúsenie, sú účinné a osvedčené vedecké metódy ošetrovania najmä u hlbokého čistenia. Výrobky série F umožňujú optimálnu prácu a hodia sa pre ošetrenie tváre i celého tela.

F – Reinigungskonzentrat (čistiaci koncentrát)

Emulzia s pridanými aktívnymi substanciami sa používa na čistenie za použitia rotujúcich kefiek spolu so všetkými obvyklými prostriedkami pre kefky a brúsenie.

F – Schleifpaste (brúsna pasta)

Obsahuje abrazívne substancie (morský piesok a pemzu) v špeciálnom gélovom základe. Pasta nie je parfémovaná a s doporučuje sa k hojivému mokrému i suchému brúseniu hrubej atrofickej, veľkoporéznej a mastnej pokožky (sebostatickej i seborhoickej).

F - Schleifpaste fein (jemná brúsna pasta)

Obsahuje jemné abrazívne substancie v špeciálnom gélovom základe a nie je parfémovaná. Používa sa k hojivému mokrému i suchému brúseniu tenkej atrofickej, citlivej a mladistvej pokožky.

Beruhigungspacung (ukľudňujúci zábal)

Obsahuje Antiphlogicticum a Meristem - extrakt spolu s ružovou vodou v hydrogélovom základe. V priebehu niekoľkých minút schladí a ukľudní pokožku po každom brúsení.

Tento zábal je možné použiť i na rýchle a efektívne ukľudnenie vo všetkých prípadoch sčervenania a podráždenia pokožky.

Špeciálne prípravky a prípravky na masáž

Moisture (hydratačný fluid)

Smotanová emulzia s NMF, Panthenolom a Allantoinom. Ideálna vlhkostná ochrana pre celé telo najmä po ošetrení, kúpeli alebo sprchovaní, saune či soláriu.

Moisture je vynikajúci predajný artikel, pretože okrem vysokohodnotného základu má i elegantný parfém. Rovnako je ho možné použiť ako dennú ochranu alebo ako základ pre make-up. Nepremasťuje.

Massagecreme (masážny krém)

Tento jemný krém obsahuje dobre roztierateľné tuky a oleje, napr. izopropylpalmitát a myristát. Hodí sa pre masáže tváre, celého tela i masáž kefami. Je úsporný v spotrebe, rozotiera sa veľmi dobre, dá sa ľahko opäť odstrániť, ale tiež sa môže nechať na pokožke prilnúť.

Massageoil (masážny olej)

Obsahuje jojobový olej, lecitín, výťažok zo sóje a aromatické oleje. Používa sa pre masáž tváre i celého tela. Je na základe svojej hydrofilnej podstaty dobre a bezo zvyškov zmývateľný. Má príjemnú vôňu.

Creme Maske (krémová maska)

Skladá sa z emulzie na hydrogélovej báze. Používa sa ako maska na tvár, krk a dekolt u všetkých typov pokožky pre zlepšenie jej štruktúry, tonusu a turgoru. Po nanesení sa maska necháva pôsobiť 10 – 15 minút.

Aktiv Maske (aktívna maska)

Emulzia na hydrogélovej báze, ktorá obsahuje metylester kyseliny nikotínovej. Je to osviežujúca efektívna maska pre unavenú a zrelú pleť. Hodí sa i pre prípravu na ošetrenie pokožky krku, dekoltu a celého tela. Používa sa pred masážou, aby optimalizovala prekrvenie masírovaných partií tela. V prípade, že nie je možné previesť iontoforézu, zlepšuje aktívna maska príjem účinných látok z ampuliek po následnom nanesení.

Viscose-Schwamme (viskózne hubky)

Nepostrádateľný artikel pre starostlivosť. Hubky je možné vyvárať a sterilizovať, preto je ich použitie veľmi hygienické.